CRASH PADY DWUŚRUBOWE, MODUŁOWE

Azarel PRO z serii zaawansowanej


Crash pady z zaawansowanej z serii Azarel PRO, to crash pady modułowe o konstrukcji opartej na dwóch śrubach.

System modułowy to skomplikowana i przemyślana konstrukcja wielu pojedynczych elementów z których każdy pełni określoną rolę. Standardowy zestaw crash padów Azarel z serii zaawansowanej może składać się aż z 16 różnych elementów które w połączeniu ze sobą tworzą jedną spójną całość. Podzespoły aluminiowe wykonane są z różnych rodzajów tego stopu, począwszy od miękkich stopów aż po twarde, lotnicze stopy aluminium. Za sprawą odrębnych parametrów mechanicznych aluminium crash pad z serii zaawansowanej odkształca się w sposób kontrolowany. Komponenty wykonane z aluminium lotniczego zachowują sztywność, natomiast elementy z miękkich stopów odkształcają się mocniej. Dzięki modułowej budowie opartej na aluminium o różnej twardości crash-pady Azarel PRO oddają i pochłaniają energię uderzenia motocykla w znacznej mierze w miejscach znajdującymi się poza elementami konstrukcyjnymi motocykla. Do wychyłu śruby dochodzi przede wszystkim na łączniku crash padów, a nie na ramie motocykla. 

CRASH PADY DWUŚRUBOWE MODUŁOWE

System dwuśrubowy crash-padów Azarel PRO pod względem kontroli wychyłu ślizgacza podczas ślizgu motocykla pracuję analogicznie jak w przypadku systemu modułowego, wspierając jego funkcję. Pojedynczy crash-pad, na jedną stronę motocykla wyposażony jest w dwie śruby o różnych właściwościach mechanicznych. Stosowane są śruby w korelacji klas 12.9 oraz 8.8, w szczególnych przypadkach są to odpowiednio klasy 10.9 oraz 8.8 w jednym zestawie. Odkształcenie śruby w większym stopniu następuje na śrubie o mniejszej twardości w punkcie bezpieczniejszym dla elementów konstrukcyjnych motocykla.

 crash pady Azarel PRO

Obecność tworzyw sztucznych w crash padach Azarel PRO ograniczona jest do niezbędnego minimum całość konstrukcji stanowi aluminium wysokiej jakości. Dodatkowa zawartość grafitu w tworzywie nadaje mu lepsze atrybuty ślizgowe i zwiększa wytrzymałość. Końcówka z tworzywa sztucznego dzięki swoim właściwością pochłania część energii w początkowej fazie upadku motocykla i uderzania o asfalt. Mocną cechą tworzywa zastosowanego w zaawansowanej serii crash padów Azarel PRO w stosunku do analogicznych, konkurencyjnych konstrukcji jest to że nie pęka w początkowej fazie ślizgu i równomiernie się wyciera, wyhamowując pojazd.
Całość konstrukcji crash padów z serii PRO dąży do tego aby wychył śruby następował w największym stopniu w miejscach kontrolowanych, w punktach możliwie bezpiecznych dla motocykla oraz maksymalizować pochłonięcie energii przez ślizgacz podczas wypadku.

 crash pad Azarel PRO

Wszystkie elementy składające się na całość zestawu z serii Azarel Pro wykonywane są z pełnego wałka materiału. Oznacza to że żaden z elementów zestawu nie jest wykonywany na wtryskarkach z miękkiego tworzywa niskiej jakości. Indywidualna produkcja każdego pojedynczego elementu z pełnego wałka materiału jest kosztowna i pracochłonna, jednak tylko taki typ produkcji zapewnia właściwą jakość produktu. Podzespoły crash-padów z serii zaawansowanej są indywidualnie toczone, frezowane i nawiercane z pełnego wałka materiału, dzięki czemu zachowują swoją pierwotną strukturę i właściwości materiału. 

Crash pady dwuśrubowe Azarel PRO

 

 

Subskrybuj